stolarka okienna / szkło / szkło klejone

Szkło klejone



Podstawową cechą szkła klejonego jest to, że dzięki folii po rozbiciu nie rozsypuje się na drobne kawałki: od miejsca uderzenia powstaje splot promieniście rozchodzących się pęknięć.
Produkcja szkła klejonego polega na łączeniu dwóch lub więcej tafli szklanych za pomocą specjalnej folii albo żywicy. Maksymalna grubość szyby to trzy warstwy szkła grubości 4 mm każda i dwie warstwy folii grubości 0,76 mm każda. Podstawową cechą szkła klejonego jest to, że dzięki folii po rozbiciu nie rozsypuje się na drobne kawałki: od miejsca uderzenia powstaje splot promieniście rozchodzących się pęknięć. Szkło klejone ma dziesięć klas. Im wyższa klasa, tym większa jest odporność szkła na przebicie i rozbicie. Jest też szkło klejone z warstwą folii barwionej (szarej, zielonej, brązowej). Szyby wykonane z takiego szkła odbijają część promieniowania słonecznego.
Ze szkła klejonego wykonuje się szyby bezpieczne lub antywłamaniowe - które można stosować zamiast krat, okiennic czy rolet, w oknach, szklanych drzwiach, przeszkleniach werand. Szyba antywłamaniowa jest odporna na przebicie i rozbicie tępym lub ostrym narzędziem.
Szkło klejone

program do fakturowania
polityka prywatności
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją